Výlety

Javorový vrch (968 m n.m.) vřele doporučuji pro první výlet. Můžete jej zdolat po svých nebo využít lanovku. Odměnou Vám bude překrásný výhled do širokého okolí. Za jasného počasí uvidíte polskou stranu Beskyd, či dokonce Tatry nebo Jeseníky. Je zde také možnost vyzkoušet si paragliding.

Velká Čantoryje (995 m n.m.) je nejvyšším vrcholem Slezských Beskyd. Celý hřeben tohoto mohutného horského masivu tvoří státní hranici mezi Českem a Polskem. Stojí zde 29 metrů vysoká rozhledna, ze které je za dobré viditelnosti možno spatřit Moravskoslezské a Slezské Beskydy, Malou Fatru a Tatry.

Radhošť (1129 m n.m.) nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru. Hora Radhošť bývá tradičně spojována s uctíváním pohanského boha večerní oblohy, ohňů a světel hvězd Radegasta. Podle legendy nechali jeho modlu na vrcholu hory zbořit soluňští misionáři Konstantin a Metoděj, kteří po svém příchodu na Velkou Moravu v šedesátých letech 9. století údajně na Radhošť zavítali. Na vrcholu hory se nachází například Kaple a sousoší těchto věrozvěstů, turistická chata a televizní vysílač.

Lysá hora (1323 m n.m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Díky poloze je Lysá hora jedním z nejchladnějších, nejdeštivějších a největrnějších míst v České Republice. Na výšlap na tuto královnu Beskyd je tedy třeba se dobře připravit a teple se obléci.